Basın Bültenleri

Basın Bültenleri

TAV Macedonia Ohrid Havalimanı’na gelen ilk Hollandalı turistleri karşıladı

Hollandalı turistleri taşıyan ilk charter uçuşu Amsterdam'dan kalkarak bu sabah Ohrid'e indi. Ekim ayına kadar düzenlenecek 130 charter uçuşu ile 20.000 turistin Ohrid'i ziyaret etmesi bekleniyor.

TAV Macedonia, Corendon Havayolları’nın charter uçuşu ile bu sabah Ohrid St. Paul the Apostle Havalimanı’na gelen ilk 180 Hollandalı turisti törenle karşıladı.

TAV Macedonia çalışanları uçağı çevreleyen gökkuşağı şeklinde bir su takı oluşturduktan sonra geleneksel Makedon kıyafetleri giyen genç kızlar Amsterdam'dan gelen yolculara ekmek ve tuzdan yapılmış geleneksel çerezlerden ikram ettiler.

TAV Macedonia yetkilileri Hollandalı turistleri taşıyan charter uçuşlarının beşinci yılında da yaz sezonu boyunca devam edecek olmasından duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

TAV Macedonia Genel Müdürü Zoran Krstevski "Bugün burada, Corendon Havayolları ile Ohrid St. Paul the Apostle Havalimanı’na gelen Hollandalı turistlerin uçuşlarının beşinci sezonunu geleneksel olarak ekmek ve tuz ikram ederek sıcak bir şekilde karşıladık. Yolcuların arasında daha önce Ohrid'i ziyaret etmiş yolcular olduğunu fark etmemiz bizi mutlu etti; yolcularımıza ve ihtiyaçlarına gösterdiğimiz özen bağlılığımızı ortaya koydu. TAV Macedonia ile Ohrid Belediyesi, bu yıl Makedonya Cumhuriyeti Hükümeti’nin de katkılarıyla, birçok destinasyondan da charter uçuşlar için düşük ücretli hizmetler sunuyor. Bu yaz başlatılan yeni düzenli uçuşlarla birlikte Ohrid kıyılarının başarılı ve zengin bir turizm sezonu geçirmesine katkıda bulunacağız" dedi.

Her iki Makedonya havalimanını da işleten TAV Macedonia yetkilileri, Corendon ve Arkefly Havayollarına ait Mayıs ayında başlayan ve Ekim ayına kadar devam edecek olan Amsterdam-Ohrid-Amsterdam charter uçuşları sayesinde bu yaz Ohrid'i 20.000'den fazla Hollandalı turistin ziyaret etmesini beklediklerini belirttiler. Bu süreçte bu iki havayolu şirketinin Hollandalı turistleri taşıyacak 130 uçuş gerçekleştirmesi öngörülüyor.

TAV Macedonia yetkilileri St. Paul Apostle Havalimanı’nda hava trafiğinin bu yıl yaz sezonu boyunca Hollandalı turistlerin yanı sıra Niki Havayolları’nın düzenli charter uçuşları, Jetairfly'ın düzenli Brüksel-Ohrid-Brüksel uçuşları, Helvetic Havayolları’nın haftalık uçuş sayısı artan Zürih-Ohrid-Zürih seferleri ve düşük maliyetli hava taşıyıcısı, Wizz Air tarafından bu yıl Haziran ve Temmuz aylarında başlatılacak iki yeni doğrudan güzergah sayesinde de artacağını açıkladılar.

Sayfayı / Siteyi Öner Sayfayı / Siteyi Değerlendir Sayfayı Yazdır Sayfayı Sık Kullanılanlara Ekle
Inline