Basın Bültenleri

Basın Bültenleri

Havaş hizmetlerini Kutsal Topraklara da taşıdı

Havaş, Suudi Arabistan’da yer hizmetleri lisansı alan ilk Türk şirket oldu. Suudi Arabistan’ın Medine Havalimanı’nda yer hizmetleri faaliyetini gerçekleştirmek üzere kurulan Havaş Saudi Arabia, Medine Havalimanı için yer hizmetleri lisansını alarak, Havaş’ın hizmet ağını Orta Doğu’ya da taşıdı.

Türkiye’de 23, Avrupa’da 7 havalimanında yer hizmeti veren Havaş, Suudi Arabistan’da da yer hizmetleri vermek üzere lisans aldı. Havaş Saudi Arabia, TAV Havalimanları tarafından işletilen Medine Havalimanı’nda yer hizmetleri sürecini yürütmek üzere Havaş, TAV ve Al Rajhi ortaklığında kuruldu.

Havaş Genel Müdürü Nurzat Erkal, “Havaş olarak Suudi Arabistan’ın iki kutsal kentinden Medine’de hizmetlerimize başlayacak olmaktan ayrı bir gurur duyuyoruz. Medine Havalimanı 2013 yılında 5 milyona yaklaşan yolcuya hizmet verirken, 40 bin uçuşa da ev sahipliği yaptı. Medine’de hizmetimize başlayarak Havaş Saudi Arabia’yı ülke geneline ve bölgedeki diğer ülkelere de hizmet veren bir konuma taşımayı planlıyoruz” dedi.

Havaş Saudi Arabia, Medine Havalimanı’nda Yolcu Hizmetleri, Ramp Hizmetleri, Temsil ve Yönetim Hizmetleri, Uçuş Operasyon / Yük Kontrol ve İletişim Hizmetleri, Kargo ve Posta Hizmetleri’nden sorumlu olacak. Türkiye’de 23 havalimanında yer hizmeti sunan Havaş, Havaş Europe ile de Letonya’nın Riga ve Almanya’nın Frankfurt, Münih, Berlin Tegel, Hamburg, Stuttgart ve Düsseldorf Havalimanları’nda hizmet veriyor. Havaş Türkiye’deki hizmet ağına ek olarak doğu ve batıda eş zamanlı büyüme hedefiyle hareket ediyor.

Sayfayı / Siteyi Öner Sayfayı / Siteyi Değerlendir Sayfayı Yazdır Sayfayı Sık Kullanılanlara Ekle
Inline