BTA

BTA

TAV Havalimanları iştiraki olan ve 1999 yılında kurulan BTA, Türkiye, Gürcistan, Makedonya, Tunus, Suudi Arabistan, Umman ve Letonya’da toplam 14 havalimanında, İstanbul Deniz Otobüsleri’nde ve Maslak’taki yeni nesil kültür-sanat ve yaşam merkezi UNIQ İstanbul’da uluslararası standartlarda yiyecek-içecek hizmeti sunuyor. BTA, havalimanlarında 40 bin metrekarelik alanda, günde 24 saat, hizmet verdiği cafe, bar, restoran ve büfelerine ek olarak, İstanbul Deniz Otobüsleri ve UNIQ İstanbul’da günde ortalama 90.000 konuğuna, toplam 248 noktada dünya mutfaklarının zengin menü seçeneklerini sunuyor.

22 Mayıs 2004 tarihinden itibaren İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde bulunan TAV Airport Hotel’in de işletmesini yürütmeye başlayan BTA, yeme-içme noktalarında sunduğu uzman hizmeti, otel işletmeciliğine de taşıdı. 2014 yılında ise TAV Airport Hotel, ikinci otelini Adnan Menderes Havalimanı’nın iç hatlar terminali ile dış hatlar terminalinin birleştiği noktada açtı.

BTA bir taraftan yaptığı çalışmalar çerçevesinde, tüm mekanları yenileyerek, yolcuların kendilerini mutlu hissedeceği ortamlar yaratırken, diğer taraftan üretimde yaptığı yatırımlarla yiyecek-içecek sektörünün lider oyuncularından biri olmaya devam ediyor. 2006 yılında kurduğu ve uluslararası kahve ve fast food zincirlerine Türkiye genelinde unlu mamul üreten Cakes&Bakes, bugün 23 bin metrekare alan üzerindeki üretim tesisiyle Türkiye’deki birçok büyük markanın ana ürün tedarikçisi konumuna gelerek, 18 milyon ürün/yıl hacmine ulaştı. Ekmek, pasta, unlu mamul, sandviç, salata ve lokumdan oluşan ürün gruplarında üretim yapan Cakes&Bakes, uluslararası ünlü yiyecek ve içecek zincirlerine yaptığı ürün tedariğinin yanında, BTA’nın birim ve işletmelerinde de bu lezzetleri yolculara ulaştırmaya devam ediyor. Hizmet kalitesini ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi belgesiyle güvence altına almış BTA, Gıda 360 ile de İstanbul’da ev dışı tüketim sektörü oyuncularına profesyonel dağıtım hizmeti veriyor.

Resmi web sitesi için www.bta.com.tr

Sayfayı / Siteyi Öner Sayfayı / Siteyi Değerlendir Sayfayı Yazdır Sayfayı Sık Kullanılanlara Ekle